Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ŚDTM po raz pierwszy w tym roku. Po zgłoszeniu szkoły otrzymaliśmy licencję i dostęp do materiałów pozwalających przeprowadzić działania w naszej szkole. Święto to obchodziliśmy w ciągu dwóch dni 1-2 października 2020. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Aby upiększyć te dni uczniowie klas IV-VIII przygotowali przepiękne plakaty i gazetki ścienne, które ozdobiły całą szkołę. Został zorganizowany konkurs w klasach IV-VIII na klasowego mistrza tabliczki mnożenia.

Mistrzowie tabliczki mnożenia poszczególnych klas to:

  • Gabriel Urycki klasa IV;
  • Wiktoria Harasimowicz klasa V;
  • Julia Piekarska klasa VI;
  • Kacper Zawadzki klasa VII;
  • Adrian Sadowski klasa VIII.

2 października wszystkie klasy I-VIII oraz odział przedszkolny  świętowali ten dzień, rozwiązując łamigłówki i rebusy matematyczne. Każda klasa miała inne zadanie do wykonania.

Koordynatorem działań w szkole była Joanna Galek-Bobis – nauczyciel matematyki.