DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

„Im więcej języków znasz, tym bardziej jesteś człowiekiem.” Tomáš Garrigue Masaryk

Nauka języków obcych inspiruje, poszerza horyzonty, zwiększając tym samym szanse na osobiste odniesienie sukcesu, dlatego jak co roku w naszej szkole świętowano Europejski Dzień Języków Obcych.

Uczniowie poszczególnych klas reprezentowali wylosowane państwo europejskie. Na korytarzu było słychać wesołe powitania w różnych językach. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie słuchali muzyki charakterystycznej dla danego kraju europejskiego. Na przerwach każdy mógł spróbować swoich sił, mierząc się z tzw. „tounge twisters”, czyli łamańcami językowymi, w języku angielskim. Na lekcjach języka niemieckiego z kolei uczniowie klas VII,VIII wykazywali się sporą kreatywnością prezentując prace plastyczne, których celem było zareklamować wybrane kraje niemieckiego obszaru językowego, region lub  miejsce.

Dodatkowo uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat krajów DACHL. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień przekonał wszystkich, że warto uczyć się języków obcych!