OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 30 maja- 07 czerwca  odbędzie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem” Cała Polska czyta o zwierzętach”.
Zachęcamy do lokalnych, a nawet bardzo lokalnych (w domowym zaciszu) obchodów tego czytelniczego święta.
Zorganizujmy dzieciom w domach książkowe spotkania ze zwierzętami (wiersze, opowiadania, ale też piękne ilustracje, zdjęcia).

KOMUNIKATY DLA LUBIĄCYCH, A MOŻE NAWET KOCHAJĄCYCH CZYTAĆ ( czyli na pewno dla wielu, wielu uczniów naszej szkoły):
1.W tym roku mija 100 lat od wydania  I  części przygód sławnego lekarza zwierząt “Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
2. W maju tego roku 75 urodziny obchodzi “Świerszczyk”, który po raz pierwszy ukazał się 1 maja 1945 r. Urodzinowe wydanie nosi nr 2946.

Elżbieta Skuratowicz, Ania Szczepanik, Aleksandra Piotrowska