KLUB SZKÓŁ UNICEF POLECA

Nowa aktywność dla Członków Klubu Szkół UNICEF.

Chcielibyśmy podzielić się z Członkami Klubu Szkół UNICEF informacjami o tym, jak młode osoby z różnych stron świata radzą sobie podczas epidemii koronawirusa. Tym samym zachęcamy uczniów do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

W artykule „Życie młodych osób podczas epidemii koronawirusa” zebraliśmy

• Historie dzieci z różnych stron świata, które uczestniczą w edukacji zdalnej,
  • Linki do filmu, będącego krótkim nagraniem rozmowy nastolatków z kilku europejskich krajów,
  • Pomysły, jak uczniowie mogą zaprezentować swoje własne przeżycia, podczas wirtualnych spotkań w grupie, bądź w formie indywidualnej pracy, wykorzystującej techniki artystyczne.

Link do materiałów

Na stronie  unicef-koronawirus.pl  znajdują się  również ciekawe artykuły poświęcone tematyce edukacji, psychologii oraz zdrowia. Zachęcamy do skorzystania.

Przygotowany został również  nowy „Przewodnik dla Młodzieży – co możesz zrobić podczas epidemii koronawirusa”  w którym znajduje się jeszcze więcej inspiracji do działania. Udostępniamy go uczniom w załączniku.