PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH U “BIEDRONECZEK”

W tym tygodniu nasze dzielne przedszkolaki wraz z rodzinami intensywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Poznały zwyczaje związane z tymi świętami, uczyły się wierszy i piosenek o Wielkanocy. Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest także przygotowanie koszyka wielkanocnego, a więc pokarmów, które po święceniu znajdą się na naszych stołach w Wielką Niedzielę. Dzieci dzięki utworzonej prezentacji multimedialnej rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku jak również uczestnicząc w zajęciach praktycznych uczyły się jak wyhodować rzeżuchę. Przedszkolaki stworzyły wiele prac plastycznych: wykonały zajączka ze starej, niepotrzebnej skarpetki oraz tworzyły kartki z życzeniami. Dzięki platformom internetowym z których korzystamy każdy przedszkolak mógł ozdobić swoją własną pisankę w motywy świąteczne. Biedroneczki pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.