W DAWNYCH CZASACH – WARSZTATY W PRZEDSZKOLU

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki w ramach kręgu tematycznego „W dawnych czasach” miały możliwość zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat prehistorycznych gadów – jak i kiedy żyły, dlaczego wyginęły. „Biedroneczki” z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o dinozaurach. Przejawiało się to intensywnym przynoszeniem do przedszkola albumów, książek i figurek dinozaurów. Przedszkolaki oglądały ilustracje różnych gatunków dinozaurów, poznawały ich zwyczaje.

Podczas tygodniowych zajęć dowiedziały się również, kto to jest archeolog i czym się zajmuje. Poprzez rozmowy o jaskiniowcach oparte ilustracjami rozbudzały zainteresowanie przeszłością człowieka. Dowiedziały się skąd się wziął węgiel, sól, piasek oraz jakie właściwości mają bogactwa naturalne Ziemi.

W czasie zabaw plastycznych wykorzystując rolki po papierze, przedszkolaki wykonały własny szkielet dinozaura pod nazwą: „Biedronozaurus. Malowały także postacie dinozaurów oraz wspólnie z wychowawczynią wykonały makietę prehistorycznego lasu pod tytułem „Park Jurajski”.

Dzięki zajęciom pod nazwą „W dawnych czasach” dzieci rozbudziły zaciekawienie otaczającym światem i jego prehistorią. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane zajęciami i chętnie w nich uczestniczyły.