ŚWIĘTO DRZEWA

10 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodziliśmy Święto Drzewa. Z tej okazji każda klasa zaprezentowała plakat oraz koszyk z darami wybranych gatunków drzew.

Tegoroczne obchody tego święta przebiegały pod hasłem „Drzewa dla klimatu”. W czasie apelu szkolnego uczniowie klas III –VII zaprezentowali polskie gatunki drzew oraz ich ogromną rolę w przyrodzie i życiu człowieka. Wszyscy uczniowie złożyli obietnicę drzewom „My wszyscy drzewa kochamy. I zginąć im nie damy.”. W tym dniu towarzyszyli nam p. Kamil Bartknecht z Nadleśnictwa Karnieszewice oraz p. Kazimierz Szewczuk.

Po apelu zasadziliśmy 2 drzewa owocowe oraz 4 krzewinki w ogrodzie przyszkolnym.

Uczennica klasy VII – Patrycja Babirecka przedstawiła galerię swoich prac w postaci galerii fotograficznej. Jej koleżanka – Malwina Rozwadowska napisała wiersz „Polskie drzewa”.