EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

“Z językami, wszędzie jesteś w domu.”

Edward De Waal

Dnia 26 września 2019r. w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Celem wydarzenia było podkreślenie znaczenia uczenia się języków obcych, szerzenie idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły z przypiętymi do ubrań flagami państw Europy. Ściany zostały przyozdobione plakatami, przygotowanymi przez uczniów szkoły, przedstawiającymi informacje o wybranych krajach europejskich. Na tablicy informacyjnej czekały na uczniów ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii, a drzwi wejściowe witały napisami w j. niemieckim. Po raz kolejny uczniowie mogli podziwiać Europę jako różnorodne kulturowo i językowo bogactwo, które należy rozwijać i pielęgnować.