PODSUMOWANIE SZKOLNEJ LIGI SZACHOWEJ

Od miesiąca września w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy prowadzone były zajęcia szachowe. Prowadzone były w formie Szkolnej Ligi Szachowej, w której młodzi szachiści rywalizowali między sobą. Za zwycięstwo przyznawany był jeden punkt, natomiast za remis 0,5 pkt. Rozegranych zostało około 200 partii turniejowych i duża ilość partii towarzyskich. W Lidze przewinęło się około 20 osób z klas I – VI. Na zakończenie sklasyfikowano 14 zawodników. Około 25 osób nauczyło się gry w szachy, niektórzy z nich osiągnęli poziom umożliwiający im start na turniejach szachowych . Mistrzem szkoły został uczeń klasy 3 – ciej Wojtek Karczmarczyk .

Klasyfikacja końcowa :

1. Karczmarczyk Wojciech – 26, 5 pkt.
  2. Gabryś Urycki – 23,5
  3. Maciek Karczyński – 16,5
  4. Filip Giś – 15,5
  5. Stasiu Rogala – 15,5
  6. Snochowski Szymon – 14
  7. Iga Hencel – 13
  8. Jędrzejczyk Wojciech – 12
  9. Stelmasik Bartek – 9,5
  10. Ola Królikowska – 9,5
  11. Wrzołek Mikołaj – 8,5
  12. Cichoński Tomek – 6,5
  13. Stelmach Julia – 6
  14. Małagowski Gabryś – 5,5
  15. Szachiści z największym potencjałem: Wojtek Kaczmarczyk, Gabryś Urycki, Maciek Karczyński, Wojtek Jędrzejczyk. Część z szachistów wystąpiło w ciągu roku w trzech turniejach szachowych (Mistrzostwo województwa w szachach drużynowych – Gryfino, II Otwarte Mistrzostwa Gminy Malechowo w Szachach – Lejkowo, Turniej Feryjny – Lejkowo). Na zakończenie roku szkolnego wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zajęcia prowadził Kamil Wiśniewski.