SPACER EDUKACYJNY W RAMACH ZACHODNIOPOMORSKIEJ RADY EDUKACYJNEJ

KOMPLEKSOWY PROGRAM ROZWIJANIA

KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW

SPACER EDUKACYJNY

Dnia 05.04.2019r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbyło się Spotkanie w ramach Zachodniopomorskiej Rady Edukacyjnej na rzecz podnoszenia jakości kształcenia dla dyrektorów i nauczycieli szkół powiatu sławieńskiego.

Organizatorami szkolenia byli: Maria Łapacz-Domaracka – Starszy Wizytator ZKO Szczecin-Delegatura Koszalin i Iwona Nowak-Gancarz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy, Członek Zachodniopomorskiej Rady Edukacji na powiat sławieński.

Podczas spotkania Pani Dyrektor Iwona Nowak-Gancarz przedstawiła działania realizowane w szkole oraz zapoznała uczestników szkolenia z harmonogramem warsztatów.

Kolejnym punktem spotkania były prezentacje i lekcje otwarte:

Tematy Prezentacji:

• Dobre Praktyki z Oceniania Kształtującego- Małgorzata Cichecka
  • Kompleksowy Program Rozwijania Kompetencji Kluczowych Uczniów – Kamilla Choina
  • Metody Pracy z uczniem, a style uczenia się – Martyna Kimmel

Podczas spaceru edukacyjnego uczestnicy obserwowali zajęcia:

• Edukacja wczesnoszkolna kl. II – Małgorzata Mierzejewska
  • Biologia kl.VA- Anna Bartosik-Mikulska
  • Matematyka kl. VIB- Joanna Galek-Bobis

Podsumowaniem obserwacji lekcji była metoda kawiarnianej atmosfery „Word Cafe”:

– Jakie metody aktywizujące wystąpiły podczas lekcji?

– „Czy uczniowie na lekcjach wykorzystują metody uczenia się i nauczania”?

-Jakie działania świadczą o tym, że uczniowie się uczą?

-W jaki sposób uczniowie mogą wykorzystać poznane umiejętności w życiu codziennym?

-Co zabiorę ze sobą…

Podczas pracy metodą „Word Cafe” uczestnicy wymienili się kreatywnymi doświadczeniami w uczeniu się uczniów.