OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia. Z tej okazji cała społeczność szkolna podziękowała lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom związanym z ochroną zdrowia za codzienną pracę, dbanie o nasze zdrowie i bezinteresowną pomoc.

Uczniowie z klas II – VI, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz opiekunami p. Małgosią Mierzejewską i p. Anią Augustyniak Sikorą zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej, zachęcając obecnych do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Nadrzędnym hasłem uroczystości było „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”.

W uroczystości towarzyszyli nam: p. Izabela Merder ( przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie), p. Beata Dąbrowska (pielęgniarka szkolna), p. Elżbieta Szlufik (pielęgniarka Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kawnie) oraz p. Krzysztof Perzyński (lekarz i dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malechowie).