DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE

Światowy Dzień Kota w Polsce obchodzony jest od 2006 roku i przypada rokrocznie 17 lutego. Z tej okazji w Bibliotece Szkolnej w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy miały miejsce kreatywne zajęcia czytelnicze. Uczestnikami były dzieci z oddziału przedszkolnego „Kolorowe Nutki”. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z książkami, wierszami i zagadkami o „kociej” tematyce oraz wysłuchały baśni braci Grimm o „Kocie w Butach”. Ogromne zainteresowanie wzbudziły zagadki o kotach z książki „Zgaduj zgadula” i zabawne wiersze, np.; „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Zorganizowane spotkanie miało nie tylko formę zabawową, ale też edukacyjną, mającą na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu. W drugiej części zajęć dzieci w kreatywny sposób wykonały koty z papieru. W czasie pracy towarzyszyła im piosenka pt.” Wlazł kotek na płotek” a uczestnikom towarzyszył  uśmiech i dobry humor.