KONKURS NA RÓŻANIEC

Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem.

W Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich  ogłoszono konkurs na „Najpiękniejszy różaniec”.

Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 14 listopada 2018r. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – VIII oraz wychowankowie z oddziału przedszkolnego.

Celem konkursu było rozmiłowanie dzieci do modlitwy różańcowej i odmawiania go w każdej sytuacji i miejscu.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, plasteliny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, grochu i fasoli itp. Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.     W związku z powyższym jury postanowiło przyznać :

I miejsce:

– Patrycja Babirecka kl. VI B

II miejsce:

– Wojciech Karczmarczyk kl. III

III miejsce:

– Ola Strzelecka kl. 0

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie:

– Marcel Labuda kl. III

– Jarek Kępa kl. IV B

– Dominik Tomankiewicz kl. 0

– Arletka Łacina kl. 0

– Julia Hencel kl. 0

– Kacper Stach kl. 0

– Antosia Nieradka kl. 0

– Małgosia Mikulska kl. 0

– Lena Jędrzejczyk kl. II

– Olivier Ogieł kl. I

– Zofia Roman kl. II

– Karol Cejnóg kl. II

– Oskar Cejnóg kl. V A

– Jakub Bobis kl. VI B

Na rozstrzygnięcie konkursu przybył ks. Proboszcz Józef Turkiel, który podziękował społeczności szkolnej za zaangażowanie.

Organizacją i przebiegiem konkursu zajęła się Pani Łucja Kurz.

20181115_142947 20181114_105434 20181114_105700 20181114_110333