SZKOLNA LIGA SZACHOWA W NIEMICY

Od pierwszych dni listopada w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy rozpoczną zmagania młodzi szachiści w Szkolnej Lidze Szachowej. Pierwsze dwa miesiące poświęcone były intensywnej nauce gry, w wyniku czego dwunastu młodych szachistów (w tym cztery dziewczynki) nabrały umiejętności pozwalających rywalizować ze sobą w Szkolnej Lidze Szachowej. Partie turniejowe rozgrywane będą podczas zajęć szachowych na świetlicy szkolnej. Zawodnicy rozstawieni będą w trzech grupach po czterech graczy, w których rywalizować będą systemem „Każdy z Każdym”. Po rozegraniu wszystkich partii w danej rundzie następować będzie losowanie grup rund kolejnych. Partie rozgrywane będą na dystansie 10 minut dla każdego gracza, za zwycięstwo w turniejach szachowych przyznaje się 1 punkt, za remis 0,5 punktu, za porażkę – 0 punktów. Aktualne wyniki zapisywane będą na bieżąco na gazetce ściennej w świetlicy. Wszyscy zawodnicy udekorowani zostaną medalami za udział, natomiast mistrz szkoły otrzyma puchar mistrzowski. Najlepsza czwórka uczestniczyć będzie w mistrzostwach wojewódzkich w szachach w ramach Igrzysk Dzieci.