KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

„Ojczyzna w poezji”- to hasło przewodnie szkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej, który odbył się 6 listopada 2018 roku w czytelni Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy. W ten sposób uczniowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi recytatorzy wygłaszali wybrane przez siebie wiersze należące do kanonu polskiej poezji patriotycznej.

Po wysłuchaniu poszczególnych recytacji jury złożone z nauczycieli polonistów oraz nauczycieli bibliotekarzy wyłoniło laureatów i wyróżnionych.

I miejsce zdobyła uczennica kl.VIII- Julia Wagner, II miejsce zajął Jakub Orzechowski – uczeń kl.IVa, natomiast laureatką III miejsca została uczennica kl.Va- Aleksandra Królikowska.

Wyróżnienie otrzymała uczennica kl.VII- Julia Giś.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.