ŚWIĘTO DRZEWA

10 września 2018r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodziliśmy Święto Drzewa. Z tej okazji cała społeczność szkolna wraz z zaproszonym gościem panem Ryszardem Rajem spotkała się na tematycznym apelu. W trakcie imprezy pod hasłem “Każdy liść pochłania CO2” przypomnieliśmy sobie o znaczącej roli drzew w przyrodzie i życiu człowieka oraz najpospolitszych gatunkach roślin drzewiastych. Uczniowie klas V i VI zobrazowali nam rangę obchodzenia Święta Drzewa  w krótkiej inscenizacji. Na koniec spotkania  młodzież i nauczyciele sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując zagadki przyrodnicze.

Ważnym punktem tego dnia była akcja sadzenia drzew w ogrodzie przyszkolnym . Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz środowiska przyrodniczego.