KOŁO SZACHOWE

Od tego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy działalność rozpoczęło koło szachowe. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku na świetlicy szkolnej w godzinach od 8.20 do 8.50. Podczas zajęć dzieci poznają podstawy i taktykę gry w szachy, ćwiczą pamięć i uwagę w czasie stosowania charakterystycznych dla szachów elementów gry. Z chęcią uczą się prawidłowego ustawienia bierek oraz sposobów ich poruszania się po szachownicy. W czasie warsztatów szachowych prowadzący – p. Kamil Wiśniewski prezentuje obsługę zegara szachowego, przedstawia pojęcia szachowe takie jak: szach, mat, pat, roszada, bicie w przelocie. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie zmagań w Szkolnej Lidze Szachowej.