PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

21 marca w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Wody. Już od rana wszyscy z zapałem zabrali się do wykonywania określonych zadań. Powstały transparenty, których rymowane hasła miały na celu pozbycie się zimy, nie tylko z zewnątrz ale i z naszych nastrojów. W czasie wspólnego spotkania na sali gimnastycznej uczniowie klasy VII zaserwowali nam mnóstwo śmiechu, prezentując kabarecik „Co robimy w szkole pierwszego dnia wiosny…”. Zespół wokalny wprowadził wszystkich w radosny nastrój, wykonując utwór „Co na niebie”. Uczniowie oraz nauczyciele wzorowo wykonywali zadania, rozwiązywali łamigłówki, zagadki oraz prezentowali talenty sportowe i taneczne.

W drugiej części dnia na wszystkich czekały warsztaty badawcze. Odwiedzający mogli obserwować tajemniczy wulkan, trąbę powietrzną, magiczne gwiazdki oraz odkrywać tajemnice chromatografii, powstawania cieczy nienewtonowskiej.

Na koniec dnia wspólnie z Marzanną wyszliśmy szukać pierwszych zwiastunów wiosny.