FINAŁ WOŚP

Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Już po raz szesnasty uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy włączyli się w akcję 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie naszej gminy zbierało 13 wolontariuszy: Patrycja Babirecka, Amelia Babirecka, Maja Duliasz, Izabela Tornow, Sandra Galińska, Lena Dęga, Julia Wagner, Mateusz Witek, Martyna Jodkowska, Klaudia Jung, Gaja Grabowska, Hanna Buchar, Patrycja Janta-Lipińska Osobami odpowiedzialnymi za organizację imprezy była Elżbieta Skuratowicz i Małgorzata Cichecka.

          Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego by grała nam ona „do końca świata i jeden dzień dłużej” – mówią organizatorzy, a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać. Cieszymy się, że w niedzielę można było spotkać w wielu punktach Gminy Malechowo wolontariuszy z naszej szkoły, którzy dzielnie zbierali pieniądze do orkiestrowych puszek, bez względu na doskwierający chłód zimy. Po raz kolejny wspomogliśmy WOŚP. Uzbieraliśmy łącznie 2333,50 złotych. Tak dużą kwotę zebraliśmy dzięki ogromnej hojności mieszkańców naszego środowiska. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość. Dziękujemy.

WOŚp 1