JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

„Dobrze się widzi tylko sercem” – oto przesłanie tegorocznych jasełek przygotowanych i zaprezentowanych szerokiej publiczności w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy.

Historię Narodzenia Pańskiego pokazano z punktu widzenia Małego Księcia, który przypomniał nam wszystkim, że “najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, w życiu liczy się tylko miłość”.

Uczniowie występujący w różnych rolach – aktorów, wokalistów, muzyków, chórzystów przekazali tę odwieczną prawdę przejmująco i wzruszająco.

Razem z nami (pracownikami szkoły) w uroczystości uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Gminy Malechowo p. Jolanta Kieres, Sekretarz Gminy Malechowo p. Halina Skaza, radni z naszej gminy.

W repertuarze kolędowym zaprezentował się również zespół wokalny z Niemicy “Słoneczka”.

Odbył się również kiermasz stroików świątecznych, które zostały wykonane i przekazane do sprzedaży przez rodziców naszych uczniów i przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niemicy. Dziękujemy.

Spotkanie zakończone zostało wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem.