Październik miesiącem modlitw z Różańcem.

W Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich  ogłoszono konkurs na „Najpiękniejszy różaniec”.

Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 15 listopada 2017r. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – VI oraz wychowankowie z oddziału przedszkolnego.

Celem konkursu było rozmiłowanie dzieci do modlitwy różańcowej i odmawiania go w każdej sytuacji i miejscu.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, plasteliny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, grochu i fasoli itp. Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.     W związku z powyższym jury postanowiło przyznać :

• I miejsce dla:

– Stanisława Rogali kl. 0

– Mileny Lewczuk kl. III B

– Patrycji Babireckiej kl. V B

• II miejsce dla:

– Oliviera Ogieł kl. 0

– Zofii Wierszyło kl. 0

– Adama Golika kl. III B

• Wyróżnienia dla:

– Mikołaj Wrzołek kl. 0

– Marceli Bobis kl. 0

– Zofia Roman kl. I

– Karol Cejnóg kl. I

– Dominika Połczyńska kl. I

– Wojciech Karczmarczyk kl. II

– Zofia Pitra kl. III B

– Oskar Cejnóg kl. IV A

– Roksana Ogieł kl. IV B

– Jakub Bobis kl. V B

– Kornelia Karotek kl. VI

Na rozstrzygnięcie konkursu przybył ks. Proboszcz Józef Turkiel, który podziękował społeczności szkolnej za zaangażowanie.

Organizacją i przebiegiem konkursu zajęła się Pani Łucja Kurz.

received_302221863612069 received_302222013612054 received_302222113612044