W FABRYCE MASKOTEK

Mnóstwo kolorowego i miłego w dotyku materiału, maszyny do szycia oraz wiele maskotek – to podziwiały najmłodsze dzieci z naszej szkoły podczas wycieczki do Fabryki Maskotek ,,Kolor- Plusz” w Koszalinie. Dzieci poznały etapy powstawania ich ulubionych zabawek, przekonały się również, jak wiele osób przyczynia się do tworzenia maskotek.

Każdy pracownik ma przydzielone określone zadanie, wszyscy pracują w ciszy i skupieniu. Dzieci dowiedziały się jak i kiedy powstały pierwsze pluszaki. Po skończonym pokazie dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące tego co się dowiedziały, oczywiście poszło im świetnie i wygrali dwa piękne pluszowe misie, które trafiły do naszej szkoły. Również każde dziecko otrzymało pamiątkę – pluszowego bociana.

W wycieczce uczestniczyły klasy: I, II oraz oddział przedszkolny wraz z wychowawcami.