19 (Copy)

DZIEŃ PATRONA I PODSUMOWANIE PROJEKTU „RAZEM LEPIEJ”

Od kilku tygodni uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy przygotowywali się do dzisiejszej imprezy.

18 października bowiem odbył się uroczysty apel kończący projekt „Razem lepiej” oraz uczczono kolejną rocznicę nadania szkole imienia Noblistów Polskich.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli zaproszeni goście – ksiądz dr Józef Turkiel, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców, artyści z Zespołu Ludowego „Słoneczko”, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, jak również pracownicy i uczniowie szkoły przedstawiono zaplanowane i zrealizowane działania projektu w powiązaniu z obchodami Dnia Patrona.

Uczniowie recytowali wiersze, czytali listy skierowane do Noblistów, prezentowali bardziej i mniej znane sentencje wybitnych Polaków. Na” potrzeby” projektu powstał zespół wokalny „Promyki”, który zaprezentował się w ludowym repertuarze, a następnie koncert kontynuował zespół „Słoneczko”. W przerwie można było wziąć udział w  warsztatach badawczych i przenieść się chwilowo w świat fizyki i chemii.

Podczas spotkania dokonano również zaprzysiężenia nowo wybranych przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

Wydarzenie przebiegało we wspanialej atmosferze i jak zwykle towarzyszyły nam dwa bardzo ważne dla naszej szkoły zdania: „Każde dziecko może osiągnąć sukces” oraz łacińska sentencja znajdująca się na szkolnym sztandarze: „Słowa uczą, przykłady pociągają”.

Gratulacje dla  wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji projektu.