WYCIECZKA DO PIEKARNI

W ramach realizacji projektu ,,Razem lepiej’’ uczniowie klasy III a, III b i II uczestniczyli w wycieczce do Zakładu piekarsko- ciastkarskiego PSS Społem w Sławnie.

Na początku powitał nas kierownik zakładu pan Ryszard, który zapoznał dzieci z etapami produkcji chleba i mieliśmy okazję obserwować pracę piekarza. W trakcie obserwacji dzieci dowiedziały się, że chleb ciemny rośnie, gdy doda się do ciasta drożdże, natomiast biały na własnym zakwasie. Proces rośnięcia ciasta ma miejsce w specjalnym pomieszczeniu zwanym ,,garownią”. Na terenie Piekarni znajduję się tez Cukiernia, gdzie powstają pyszne ciasta i torty. My mieliśmy możliwość obejrzenia powstawania ciastek i dekoracji tortu. Wszystko to powodowało, że ciekła nam ślinka i staliśmy się bardzo głodni.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy i nadszedł czas, gdy musieliśmy wracać do szkoły. Pięknie podziękowaliśmy załodze piekarni i panu kierownikowi, dzięki którym mogliśmy zgłębić tajniki wypieku pieczywa, produkcji ciast i ich dekoracji. W zamian otrzymaliśmy przepyszne muffinki, które bardzo nam smakowały. Dzieciom bardzo się podobało na wycieczce.