RUSZAMY Z PROJEKTEM „RAZEM LEPIEJ”

karr-logopomorze zach

 

Od 15 września do 27 października 2017r. będą realizowane działania w ramach projektu „Razem lepiej” dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy oraz społeczności lokalnej. Stowarzyszenie „Szkoła OK” przy naszej placówce otrzymało 3000zł na zadania zmierzające do integracji szkoły ze społecznością lokalną, dzieci z rodzicami i bliskimi oraz wymianę doświadczeń.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie i rozwijanie zainteresowań artystycznych, przyrodniczych, czytelniczych oraz rozwijanie kreatywności, samodzielności i odpowiedzialności wśród dzieci i ich rodzin poprzez włączenie się do wspólnych działań. Udział w zajęciach badawczych wprowadzi uczniów w świat fizyki i chemii – dziedzin nauki, które często są niezrozumiałe i trudne. Naszym celem jest także nauka przez doświadczanie – chcemy wzbogacić gabinet przyrodniczy o pomoce i środki dydaktyczne. Poprzez naukę przez zabawy, gry, doświadczanie nauki przyrodnicze staną się bardziej zrozumiałe i pasjonujące.

Dzieci mają szansę odkryć swoje talenty literackie – spotkanie z pisarzem, muzykiem, członkami Klubu Seniora, wspólne czytanie pomogą odnaleźć pasje literackie. Organizując wspólne warsztaty i spotkania, otwieramy dzieci oraz społeczność lokalną na świat, pomagamy w rozwoju własnej osobowości i nabyciu poczucia własnej wartości, a także umożliwiamy wspólne twórcze spędzanie czasu, którego wszystkim brakuje. Chcemy by działania te były przeprowadzone pod hasłem NASZE WSPÓLNE DOBRO, aby młodsi czerpali korzyść z doświadczenia starszych, a dojrzali uczyli się zapału od młodych.

FOLDER-RAZEM-LEPIEJ2

_DSC0611 _DSC0607 _DSC0597 _DSC0595 _DSC0586 _DSC0577 _DSC0576 _DSC0565 _DSC0553