ŚWIĘTA MAJOWE

 

„ Witaj majowa jutrzenko…”- apel z okazji świąt majowych

W piątek 28 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbył się apel z okazji zbliżających się świąt majowych – 1,2 i 3 maja.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenia. Każdy niósł biało-czerwoną flagę.

Na wstępie przewodnicząca Julia powitała zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i zaprosiła do „Sejmiku Uczniowskiego”. Część artystyczna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania „ Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Cicheckiej i Elżbiety Skuratowicz przedstawili krótką historię 1 maja – Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja – Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 3 maja, kiedy uchwalono Konstytucję w Polsce. Krótka informacja o tych świętach wzbogaciła naszą wiedzę historyczną o tych patriotycznych wydarzeniach. W trakcie dyskusji posłów i uczniów chórek pod kierunkiem Elżbiety Gaik zaśpiewał piosenki: „Witaj majowa Jutrzenko” oraz „Powiewa sztandar” tematycznie związane z tymi świętami.

Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne były to wydarzenia nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy.