CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

cpcd“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
      jaką sobie ludzkość wymyśliła”’

Wisława Szymborska
     Już po raz dziewiąty odbyło się w naszej szkole Święto Książki z cyklu “Cała Polska czyta dzieciom”.
W tym roku zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli:
p. Ewa Pasińska Kierownik Banku Spółdzielczego w Sławnie Oddział w Malechowie
p.Elżbieta Gagjew Pisarka i Poetka utworów dla dzieci
p.Zdzisława Kubiak Kierownik GOPS w Malechowie
p.Joanna Golik Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Szkoły
p. Iwona Nowak – Gancarz Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Noblistów Polskich w Niemicy
p.Barbara Koprek Bibliotekarka
p. Ryszard Raj Nadleśniczy Nadleśnictwa Karnieszewice
p. Marek Januszewski Komendant Straży Gminnej w Malechowie
     Cytując  słowa Jana Brzechwy: ” Przez odpowiednią  literaturę dla dzieci kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej… wiemy, iż wszystkie formy promujące książkę i czytanie są jak najbardziej pożądane i potrzebne, i wierzymy, że dzięki nim zachęcimy dzieci do zaprzyjaźnienia się z KSIĄŻKĄ.
     Dziękuję bardzo za poświęcony nam czas – koordynator projektu – Ela Skuratowicz
 _DSC0988 _DSC1007 _DSC1009 _DSC1013 _DSC1015 _DSC1018 _DSC1022 _DSC1024  _DSC0992
_DSC1032 _DSC0991