OBCHODZIMY DZIEŃ ZIEMI

W dniach 24 – 26 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodzono Dni Ziemi.

W poniedziałek każda klasa miała do przygotowania plakaty i ulotki informacyjne na tematy związane z ochroną środowiska. Na gazetkach szkolnych pojawiły się prace na temat natury, recyklingu, efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, smogu i biodegradacji. Uczniowie z wychowawcami mieli również za zadanie zasianie ziół do szkolnego „Ogrodu zmysłów”, który będziemy tworzyć w maju.

We wtorek cała społeczność szkolna brała udział w zajęciach „Pomiary i doświadczenia – bo ziemia się zmienia”. Byliśmy świadkami wybuchu małego wulkanu, obserwowaliśmy różne materie mające wpływ na stan przyrody. W przygotowanych salach uczniowie dokonywali pomiarów i obliczeń matematycznych, pracowali z różnymi wagami, obserwowali iluzje optyczne oraz elementy środowiska przez mikroskop. Na zakończenie dzieci zmagały się z zabawami i zagadkami logicznymi.

26 kwietnia braliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Za udział i zaangażowanie wszystkim dziękujemy. Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie konkursu “Ziemia woła o pomoc”.