PODSUMOWANIE PROJEKTU WOJEWÓDZKIEJ LIGI SZKOLNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

W Niemicy na boisku szkolnym odbył się ostatni V Turniej z cyklu Ligi szkolnej dziewcząt w ramach projektu PZPN – FIFA „ From Schools to Womens Leagues” .Udział w tym projekcie brały szkoły wytypowane z województwa zachodniopomorskiego: SP 5 Wałcz, SP 6 Kołobrzeg, SP Niemica, ZS Grzmiąca i SP 2 Sianów. Przy bardzo niekorzystnych warunkach przyszło dziewczętom rywalizować w ostatnim turnieju gdzie najlepsze okazały się zawodniczki z SP 2 Sianów , które ostatecznie wygrały całą rywalizację cyklu ligi i awansowały na turniej makroregionalny Polski. Drugie miejsce w generalce zajęły zawodniczki z SP 5 Wałcz, które do ostatniego meczu walczyły o awans do makroregionu. Trzecią bardzo dobra pozycję zajęły zawodniczki z SP Niemica. Miejsce czwarte zajęły dziewczęta z SP 6 Kołobrzeg a piąte ZS Grzmiąca. Turniej ze względu na złą pogodę podsumowano na hali sportowej w Niemicy przy obecności pani dyrektor szkoły Iwony Nowak-Gancarz , sekretarza gminy panią Halinę Skaza oraz koordynatora całego projektu pana Adama Łukaszewicza. Każda z uczestniczek turnieju otrzymała bon 100 zł na wykorzystanie na sprzęt sportowy w sklepie internetowym. Także trenerzy zostali nagrodzeni za swoją pracę i zaangażowanie otrzymując bony na sprzęt sportowy. W zespole z Niemicy w całym cyklu turnieju wystąpiły: Rozwadowska Malwina, Kura Weronika, Kania Zuzanna, Teszka Aleksandra, Gryciuk Daria, Babirecka Amelia, Góral Julia, Palenik Maja, Janta-Lipińska Wiktoria, Pitra Zofia, Masiulaniec Agata, Piekarska Julia. Brawo dla dziewczyn za zaangażowanie . Miejmy nadzieję , że za rok także dziewczęta pokażą się z dobrej strony. Bo należy przypomnieć, że jest to projekt 3-letni.