DSC_0675 (Copy)

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

 

21marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klas IV- VI zaprosili nas na widowisko, które w zabawny sposób zobrazowało nam pierwsze zwiastuny wiosny, właściwe zachowania wobec przyrody. Niegrzeczny Kacper – jeden z aktorów uświadomił nam jak ważny jest szacunek do otaczającego świata i każdego człowieka. Z wielkim zachwytem wysłuchaliśmy popisów wokalnych oraz poetyckich słów najstarszych uczniów.

Po części artystycznej całą społeczność szkolną czekały zadania do wykonania. Uczniowie i nauczyciele brali udział w rozgrywkach sportowych, literackich oraz logicznych. Wręczono również „Puchar antywagarowicza” dla klasy o najwyższej frekwencji. W tym roku zaszczyt ten przypadł klasie I.

Po wspólnym posiłku – wiosennej zupce uczniowie z opiekunami uczestniczyli w warsztatach badawczych. Uczniowie klas V i VI prezentowali doświadczenia dotyczące środowiska wodnego.

Na zakończenie dnia odbyła się wyprawa w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Panna Marzanna, którą dzielnie prowadzili chłopcy zapewne odstraszyła tegoroczną zimę.