KULINARNE WARSZTATY W GOLIKOWIE

U pani Asi , jak w domu.

Tak czuli się uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy. Miła atmosfera,zapach pieczonych bułeczek, aromat warzyw i owoców z własnego ogródka i sadu. Wizyta w restauracji w Golikowie to cudowna lekcja działań kulinarnych.Ubrani w czepki i fartuchy sami przygotowaliśmy ciasto na bułeczki.W trakcie ich pieczenia obraliśmy warzywa i owoce, a potem degustowaliśmy smaki różnych soków. Okazuje się , że seler i czerwone buraczki sa pyszne w połączeniu z jesiennymi owocami.A jaka wartość odżywcza!Nadszedł czas na pyszne bułeczki,które jedliśmy same lub jako kanapki z serem i warzywami.Smak niezapomniany!Był też czas na łamigłówki.Krzyżówka o tematyce zdrowia okazała się dla nas łatwa,poradziliśmy sobie z odczytywaniem i zapisywaniem haseł.

DBAM O ZDROWIE-to motto jest dla nas teraz przewodnie.

Pięknie podziękowania dla pani Joanny Golik i pracowników Zajazdu w Golikowie -uczniowie klas drugich w wychowawcami E.Gaik i K. Burda.

golik1

golik2