Obchody „VI Tygodnia Wychowania”

Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich włączyła się w obchody „VI Tygodnia Wychowania”, który przypadł w dniach 11-19 września 2016r. Inicjatywa ta została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania. W tym roku Tydzień Wychowania obchodzimy pod hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: “Miłosierni jak Ojciec”. Odpowiadając na wezwanie Papieża Franciszka chcemy – jako rodzice i wychowawcy – czynnie włączyć się w dzieło wychowania realizując w praktyce uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w katechezach dotyczących uczynków miłosierdzia, pomocy bliźniemu i używaniu dobrych słów.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem p. Łucją Kurz wykonali okolicznościową gazetkę.

p1220048p1220050