NASZ SUKCES – KONKURS GRANTOWY “mPOTĘGA”

Z ogromną satysfakcją informujemy, że od września będziemy realizować program “mPotęga” , na który otrzymaliśmy dotację w ramach KONKURSU GRANTOWEGO .

Rekordowa trzecia edycja mPotęgi: 1,2 mln zł na edukację matematyczną.

Fundacja mBanku rozstrzygnęła III edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 210 z 880 nadesłanych wniosków. Łączna kwota przyznanych grantów jest ponad trzykrotnie wyższa niż w ubiegłym roku i sięgnęła 1,2 mln zł.

Grantami nagrodzono aż 1/3 wniosków spełniających kryteria formalne – łącznie 210 wniosków ze wszystkich województw. W tym  Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Niemicy. Najwięcej nagrodzonych wniosków nadesłano z województw małopolskiego (35) i śląskiego (29), które po raz pierwszy mogły brać udział w programie. Tradycyjnie mocną reprezentację będzie mieć także województwo wielkopolskie i mazowieckie, w których dzięki grantom zrealizowanych zostanie ponad 20 projektów.

Większość nagrodzonych projektów (ponad 140) realizowanych będzie dla dzieci szkół podstawowych. Pozostałe 68 grantów przeznaczonych jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

mPotęga- mapa-1

W ramach projektu zostaną przeprowadzone 2 wycieczki: Pierwsza do Gospodarstwa edukacyjnego “W labiryntach” (labiryntowa edukacja obejmuje swoim programem gry i zabawy terenowe). Druga wycieczka do LEONARDII – parku gier i zabaw edukacyjnych na świeżym powietrzu, park oferuje ok. 100 gier, każda gra została zaprojektowana i wykonana ręcznie w jednym egzemplarzu. Na wycieczkach uczniowie będą mieli możliwość grania w gry kształtujące umiejętność logicznego myślenia oraz uczyć się matematyki przez zabawę. Po odbytych wycieczkach uczniowie w grupach będą tworzyć własne gry planszowe, które będą wykorzystywane na dodatkowych zajęciach i na świetlicy szkolnej. W powiązaniu ze Świętem Drzewa w naszej szkole uczniowie będą mieli możliwość zaprojektować i posadzić labirynt z ozdobnych krzewów na terenie szkoły. Zorganizowany zostanie konkurs na najciekawszą i pomysłową grę wykonaną przez uczniów. Raz w tygodniu będą odbywać się zajęcia koła warcabowego. Na zakończenie projektu przewidziany jest turniej matematyczny 1 z 10 na poziomie kl. IV, V, VI i wyłonieniu omnibusa matematycznego w każdej kategorii wiekowej.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg