PODRÓŻE KSZTAŁCĄ? OCZYWIŚCIE!!!

Odwiedzić rynek i ratusz, zobaczyć kamieniczki Jaś i Małgosia, pospacerować po Ostrowie Tumskim, obejrzeć Panoramę Racławicką, wejść do wspaniałego, nowatorskiego i nowoczesnego kompleksu Hydropolis, przejść się alejkami zoo lub zabawić  się w poszukiwaczy krasnoludków, zachwycić się gigantycznym budynkiem – Halą Stulecia i z przyjemnością kontemplować  niecodzienne widowisko w ”wykonaniu” światła, muzyki i wody, wjechać windą na 49 piętro Sky Tower, gdzie znajduje się oszklony punkt widokowy (najwyżej położony punkt widokowy w Polsce)???
3 X TAK!, ale co tam 3, 33 nie byłoby przesadą!!!

Uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy byli uczestnikami wycieczki do Wrocławia i mieli szczęście to wszystko zobaczyć, przeżyć i usłyszeć, bo okazało się, że oprócz tego , co powyżej,  trafili na Międzynarodowy Festiwal Kryminału, gdzie w pięknej, gotyckiej scenerii Starego Klasztoru odbywało się czytanie na żywo książki Agathy Christie “I nikogo już  nie było ” w  wykonaniu czołowych polskich aktorów: Olgi Bołądź, Wojciecha Pszoniaka i Roberta Więckiewicza.

Ale cóż się dziwić, wszak Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury  i Światową Stolicą Książki 2016 – tytuł przyznawany co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepiej przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo.

Z wielką przyjemnością Wrocław odwiedziły również: Iwona Nowak – Gancarz, Dorota Fiszer, Ela Skuratowicz, Krystyna Burda.