POZNAJEMY LAS

Las uwodzi pięknem, daje nam wytchnienie i relaks, toteż chętnie się do niego wybieramy.

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. Noblistów Polskich w Niemicy tj. klasy 0 i I 5 maja wyruszyli do lasu „Pod Bocianim Gniazdem” . Na miejscu czekały na nas dwie panie Asie, które wprowadziły nas w tajniki lasu. Wędrując po ścieżce dydaktycznej poznawaliśmy drzewa, krzewy i rośliny zielne. Przechodziliśmy  obok „barzyska” dzików oraz nory lisa. Poznaliśmy leśnych amatorów szyszek, rozpoznaliśmy, które smakowały wiewiórce, a które dzięciołowi. W „chatce leśnej” obejrzeliśmy zwierzęta, które mieszkają w lesie. Wiemy już, że „żoną ”koziołka jest sarna, a jelenia łania, że „panowie” noszą poroża.

Spacer po lesie zaostrzył nam apetyt ale i na to była rada. Kiełbaski z ogniska były pyszne .

Opiekunami wycieczki były panie: Marta Wiącek, Elżbieta Gaik, Krystyna Burda oraz Anna Janta-Lipińska.