WYCIECZKA DO ARBORETUM KARNIESZEWICE

29 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Centrum  Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Karnieszewice. W czasie warsztatów prowadzonych przez p. Kamilę poznaliśmy tajniki pracy leśnika, zwyczaje zwierząt leśnych oraz etapy wzrostu i rozwoju lasu. Każdy mógł wykonać odciski tropów zwierząt w masie solnej.

Po zajęciach odkrywaliśmy przyrodę w Arboretum. Tam podziwialiśmy aleję daglezjową, olbrzymie okazy choiny, żywotnika oraz pięknie kwitnące magnolie. Na zakończenie odpoczywaliśmy przy ognisku i pieczonej kiełbasce.

W czasie przyrodniczej wyprawy towarzyszyły nam panie: Joanna Galek-Bobis, Dorota Fiszer i Anna Bartosik-Mikulska.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za ciekawą i „żywą” lekcję przyrody oraz wspaniałą zabawę.