“PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE” ELIMINACJE SZKOLNE

Dnia 27 kwietnia 2016r. w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE”. W turnieju wzięło udział 36 dzieci z klas I – VI. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno utworów poetyckich, rozbudzanie zainteresowań poezją, rozwijanie uzdolnień recytatorskich. Jury w składzie: p. Iwona Nowak-Gancarz, p. Elżbieta Skuratowicz, p. Marta Korotusz i p. Barbara Koprek wyłoniło następujących zwycięzców:

W KATEGORII PTASZĘTA – KLASY I – III

I miejsce – Aleksandra Królikowska

II miejsce – Bartłomiej Podbereżny

III miejsce Michał Kowalczuk i Krystian Pytel

Wyróżnienia: Iga Hencel i Milena Procajło

W KATEGORII PTASZKI – KLASY IV – VI

I miejsce – Alicja Adach

II miejsce Marta Kobryń i Hanna Gurdzielewska

III miejsce – Julia Wagner i Eryk Pikulik

Wyróżnienia: Nikola Dęga i Kornelia Wirkus

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc i osoby wyróżnione będą reprezentować szkołę na gminnym etapie konkursu, który odbędzie się 9 maja 2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu były panie bibliotekarki – Barbara Koprek i Marta Korotusz.