OBCHODY DNIA ZIEMI

W dniach 20 – 22 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbyły się obchody Dnia Ziemi. W ciągu kilku dni uczniowie i nauczyciele poznawali i doświadczali zjawiska związane z ochroną naszego globu. 20 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny. W czasie turnieju dzieci z klas 0 – III rozpoznawali organizmy, zjawiska pogodowe, a starsi uczniowie rozwiązywali test oraz praktycznie oznaczali rośliny na podstawie ich organów, preparatów mikroskopowych i przekrojów pni.

W czwartek cała społeczność szkolna uczestniczyła w Dniu Doświadczeń i Pomiarów. W empiryczny  świat wprowadziły nas panie: Joanna Galek-Bobis, Krystyna Burda i Anna Bartosik-Mikulska, przygotowując sale badawcze.

Każdy uczeń odwiedził salę doświadczeń przyrodniczych, iluzji optycznych, pomiarów matematycznych, obserwacji mikroskopowych oraz zabaw z wagami. Dużym wyzwaniem było rozpoznawanie roślin w terenie, lecz dzięki wnikliwej obserwacji uczniowie i nauczyciele świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.

Tradycją obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole jest także akcja sadzenia drzew. Stąd w piątek wzbogaciliśmy świat roślin na terenie szkoły i parku w Niemicy o 18 okazów. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz naszej planety ZIEMI.