DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Życzę Ci Babuniu miła,

byś zawsze szczęśliwa była.

Życzę Ci Babuniu życia najdłuższego,

Pociechy i szczęścia i zdrowia dobrego.

Żyj nam Dziaduniu sto lat

Niech Ci zdrowie i siły służą.

Niech troski żadne Twojego czoła nie chmurzą

I z wnuków bądź zawsze rad.

Takimi ciepłymi, miłymi i wzruszającymi słowami obdarowywali dzisiaj wnuczęta swoje Babcie i swoich Dziadków. W Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbyła się piękna  uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Zaproszeni goście licznie przybyli na to spotkanie, które miało miejsce w sali gimnastycznej (dobrze, że mamy takie duże pomieszczenie w szkole, bowiem ukochanych Babć i Dziadków zebrało się około 200).

Wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III przygotowali na tę okoliczność wiele niespodzianek.

Okazało się, że najmłodsze dzieci   cudownie radzą sobie z recytacją wierszy i śpiewaniem piosenek, co pokazali podczas występu pt. “Koncert życzeń”

Uczniowie z klas pierwszych zaskoczyli zebranych humorystycznym pokazem pt. “Rockandrollowa Babcia”.

Dziewczęta i chłopcy z klas drugich zaprezentowali montaż słowno – muzyczno – taneczny.

Najstarsi uczniowie z pierwszego etapu edukacji zauroczyli nas wspaniałym SHOW. Dziewczęta pokazały niezwykle piękny występ taneczny do piosenki “Halleluja”, którą cudownie zaśpiewała uczennica klasy III b – Amelia Golik.

Następnie uczennica klasy III a – Aleksandra Łysko zagrała na akordeonie  znane utwory ludowe.

Na zakończenie – mocny raperski akcent w wykonaniu chłopców z klas trzecich, którego przesłaniem były słowa.. “wszyscy razem się trzymamy złej pogody się nie damy”. Krótko mówiąc – siła i moc w rodzinie. Występ uświetniła profesjonalnym tańcem uczennica klasy III a – Danusia Jędrzejewska

W roli konferansjerów wystąpili uczniowie klasy III b- Amelia Golik i Mateusz Małysz.

Wzruszeni, dumni i usatysfakcjonowani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i miłe pogawędki.

Z artystami współpracowały – Marta Wiącek, Ania Janta – Lipińska, Ela Gaik, Krysia Burda, Małgosia Mierzejewska, Krzysia Kowalczuk, Ania Augustyniak – Sikora, Ela Skuratowicz oraz Joanna Sikorska.